2 osoby / 2 noci / celoročně
2 osoby / 2 noci / celoročně

Nadzemní bazény


Seznamte se s nadzemními bazény

Koupě bazénu je jako koupě auta – existuje celá řada druhů, které se drasticky liší životností, náročností údržby a cenou. Mezi další základní kritéria výběru bazénu patří náklady na údržbu, věk plavců či jak dlouhou část roku chcete bazén využívat. V našem článku se blíže podíváme na „jednodušší” nadzemní bazény, které pořídite za pakatel a přesto vás v létě patřičně osvěží.

Druhy nadzemních bazénů

Při vašem rozhodování budete vybírat ze tří hlavních typů:

1. Nafukovací: jednoznačná volba pro rodiče malých dětí. Nafukovací nadzemní bazény nemají žádné ostré hrany, bazén je připraven k použití za dvě hodiny a údržba je velmi jednoduchá. K dispozici je samozřejmě méně tvarů i barev a musíte počítat s životností v řádu 3-6 let.

2. Plastové: jsou velmi podobné nafukovacím, vyznačují se však větší odolností a dávají lepší prostor vaší realizaci, protože si je můžete např. ozdobit dřevěným dekorem.

3. Foliové: tento druh nadzemních bazénů má vnější obal z plechu (často s antikorozní vrstvou) a zevnitř je vyložen měkkou fólií. Vydrží nejdéle z uvedených druhů, stále však musíte dávat pozor na mechanické poškození.

Délka koupací sezóny

Pokud zcela rezignujete na jakékoli zastřešení nebo vytápění, koupání si příliš neužijete – maximálně dva nebo tři měsíce během parných letních odpolední. Vhodným řešením (navíc za rozumnou částku kolem 10 tisíc Kč) je solární ohřívání a nebo tepelné čerpadlo. Zejména provoz vhodně zvoleného čerpadla stojí jen minimum a vy si prodloužíte koupací sezónu až o další tři měsíce.

Umístění nadzemního bazénu

Jednou z hlavních výhod nadzemních bazénů je mobilita – pokud se vám nelíbí současné místo, během pár hodin se můžete koupat jinde. I přesto však dávejte pozor na:
  • stíny (od domu, vysokých stromů nebo třeba sousedícího lesa)
  • pyl, větvičky, šišky a jiné nečistoty
  • povrch kolem bazénu – v ideálním případě keramická protiskluzová dlažba

Údržba

Vodu v bazénu je potřeba pravidelně dezinfikovat (ať už chlorovými tabletami nebo bezchlorovými metodami). Měli byste také měřit pH a udržovat ho na stabilní výši. Před vstupem do bazénu se vždy osprchujte, zabráníte tak zbytečnému zanášení nečistot a pozdějšímu čištění. I malé bazény by měly mít filtrační systém a v žádném případě nepodceňujte kalnou vodu – pokud se jí nemůžete zbavit, zavolejte si na pomoc specializovanou čistící firmu.

Závěrem

Základní druhy nadzemních bazénů představují dostatečně široké spektrum mezi kvalitou a cenou. Při výběru mějte vždy na paměti počet osob a zejména věk uživatelů, od něhož se i odvíjí hloubka. Před nákupem se rozhodně poraďte s odbornou firmou, která vám doporučí ten ideální nadzemní bazén!
© 2011-2012 AquaparkCestlice.info | Navštivte Aquapark Čestlice | Přečtěte si: Lymfatické masáže